Kampionët E Shitjeve Në Ebay

ebook Oscuridad Y Decadencia

By Trizia

cover image of Kampionët E Shitjeve Në Ebay

Sign up to save your library

With an OverDrive account, you can save your favorite libraries for at-a-glance information about availability. Find out more about OverDrive accounts.

   Not today
Libby_app_icon.svg

Find this title in Libby, the library reading app by OverDrive.

app-store-button-en.svg play-store-badge-en.svg
LibbyDevices.png

Search for a digital library with this title

Title found at these libraries:

Loading...

E DREJTA E AUTORIT

"E drejta e autorit" Trizia 2022

Të gjitha të drejtat e rezervuara

Për të nisur

Një nga gjërat më të vështira për t'u përballur kur filloni karrierën tuaj të marketingut online është të bindni veten se mund të fitoni shumë para online vetëm me aftësitë e inteligjencës tuaj.

Tingëllon e lehtë, por nuk është.

Që në moshë të re, prindërit dhe mësuesit tanë na kanë thënë se për të fituar para duhet të punosh, të djersitesh dhe të bësh pis duart. Me pak fjalë, punoni shumë dhe tepër. Që paratë e lehta janë vetëm ushqim për vesin. Se kush nuk djersitet nuk mund të mburret me një punë të denjë. Se puna stabël është e vetmja gjë që na siguron të ardhmen.

Mbeturina. Totalisht mbeturina.

Më thuaj të vërtetën. Mesatarisht, sot sa kohë duhet për të fituar një mijë euro në muaj? Cdo muaj. I sigurt. Atëherë? Nëse keni fatin ti fitoni, më mirë për ju. Por gjithsesi nuk ju mjaftojnë. Kjo edhe për faktin që në shumicën dërrmuese të rasteve, për të fituar atë shumë d

E DREJTA E AUTORIT

"E drejta e autorit" Trizia 2022

Të gjitha të drejtat e rezervuara

Për të nisur

Një nga gjërat më të vështira për t'u përballur kur filloni karrierën tuaj të marketingut online është të bindni veten se mund të fitoni shumë para online vetëm me aftësitë e inteligjencës tuaj.

Tingëllon e lehtë, por nuk është.

Që në moshë të re, prindërit dhe mësuesit tanë na kanë thënë se për të fituar para duhet të punosh, të djersitesh dhe të bësh pis duart. Me pak fjalë, punoni shumë dhe tepër. Që paratë e lehta janë vetëm ushqim për vesin. Se kush nuk djersitet nuk mund të mburret me një punë të denjë. Se puna stabël është e vetmja gjë që na siguron të ardhmen.

Mbeturina. Totalisht mbeturina.

Më thuaj të vërtetën. Mesatarisht, sot sa kohë duhet për të fituar një mijë euro në muaj? Cdo muaj. I sigurt. Atëherë? Nëse keni fatin ti fitoni, më mirë për ju. Por gjithsesi nuk ju mjaftojnë. Kjo edhe për faktin që në shumicën dërrmuese të rasteve, për të fituar atë shumë do t'ju duhet të punoni tetë orë në ditë dhe duke qëne se përsëri nuk të mjaftojnë (vetëm nëse je një i ri që jetoni akoma me familjen tuaj) do t'ju duhet të punoni punë jashtë orarit. Ose duhet të jeni dy persona në shtëpi për të fituar. Dhe kur vijnë fëmijët? Ateherë nis problemi. Një mijë euro të pastra në xhep në muaj, sidomos nëse shkojnë për të kompensuar një rrogë të pamjaftueshme, janë me të vërtetë shumë. Gjithashtu sepse përveç angazhimit fillestar në një muaj, grumbullimi i tyre nuk do t'ju kushtojë shumë mund.

Nuk dua ta teproj dhe të bëj premtime të rreme. Unë nuk jam mashtrues që them budallallëqe, si përralla që do mbulohesh me ar. Unë do t'ju jap vetëm disa këshilla të dobishme për të plotësuar me lehtësi pagën tuaj të pakët. Një mijë euro janë pak... por mund të jenë shumë. Nëse më pas bëni më shumë, kjo do të jetë vetëm falë aftësive tuaja. Por me këtë metodë, një mijë euro është një shifër koherente dhe objektive. Do t'ju duhet një muaj për të filluar, dhe më pas rreth tre orë në javë për t'i mbajtur ato.

Tani do t'ju tregoj se si.

Pak më parë i dërgova email një shitësi në eBay. Ishte një email shumë informal. Filloi me fjalën e thjeshtë "Përshëndetje!"

Ndoshta nuk ishte shumë profesional, jam dakord, por mesa duket ishte perfekt, sepse falë tij fitova dy mijë euro në 48 orët e ardhshme. Fatkeqësisht, nga këto dy mijë, vetëm një mijë ishin të miat, por si fillim do të arrini në përfundimin se nuk është aspak keq.

Shitësi në eBay ishte dikush që nuk e kam kontaktuar kurrë më parë. Një i huaj, të cilin e kisha pikasur pasi kisha kaluar pak kohë duke shfletuar listat.

Megjithatë nuk kisha asnjë dyshim se ai do të përgjigjej, ndonëse edhe me një "jo" të sjellshme.

Në realitet, kishte...

Kampionët E Shitjeve Në Ebay