Analiza SWOT

ebook Kluczowe narzędzie rozwoju strategii biznesowej

By Christophe Speth

cover image of Analiza SWOT

Sign up to save your library

With an OverDrive account, you can save your favorite libraries for at-a-glance information about availability. Find out more about OverDrive accounts.

   Not today
Libby_app_icon.svg

Find this title in Libby, the library reading app by OverDrive.

app-store-button-en.svg play-store-badge-en.svg
LibbyApponDevice.png

Search for a digital library with this title

Title found at these libraries:

Loading...

Zrozum podstawy analizy SWOT (znanej również jako metoda SWOT) w zaledwie 50 minut dzięki tej praktycznej i zwięzłej książce. SWOT to skrót od słów strengths (mocne strony), weaknesses (słabe strony), opportunities (szanse) i threats (zagrożenia); są to czynniki, które mają wpływ na rozwój firmy i powinny być brane pod uwagę przy podejmowaniu strategicznych decyzji i sporządzaniu planów biznesowych. Analiza SWOT pozwala zatem użytkownikom określić czynniki wewnętrzne i czynniki zewnętrzne, które prawdopodobnie będą miały wpływ na ich działalność. Dzięki tej książce poznasz poręczne wprowadzenie do czynników, które mogą mieć wpływ na rozwój Twojej firmy, w tym otoczenie konkurencyjne, otoczenie regulacyjne i klimat gospodarczy, a także własne zasoby finansowe, strategię marketingową i politykę innowacyjności. Oprócz tego, że dowiesz się, jak zidentyfikować te czynniki za pomocą analizy SWOT, weźmiesz pod uwagę rzeczywiste studia przypadków, dowiesz się o wadach narzędzia, w tym o jego kosztach, i poznasz pokrewne modele, takie jak pięć sił Portera. 

O analizie SWOT : Analiza SWOT jest potężnym narzędziem dla przedsiębiorstw dążących do określenia wewnętrznych i zewnętrznych czynników, które mogą mieć wpływ na ich rozwój. Był to jeden z pierwszych modeli, który uwzględniał zewnętrzne środowisko organizacji, zamiast skupiać się wyłącznie na planowaniu strategicznym, i obecnie jest często stosowany w działach marketingu lub jako narzędzie decyzyjne. Jego siła tkwi w prostocie - dostarcza jasnych wyników, które można łatwo przekazać wielu interesariuszom. W tej książce odkryjesz, jak analiza SWOT może ci pomóc, dowiesz się, jak określić mocne strony, słabe strony, szanse i zagrożenia, które mogą wpłynąć na twoją firmę, oraz wykorzystasz wyniki do opracowania spójnej i skutecznej strategii biznesowej. Jasne wyjaśnienie korzyści i potencjalnych wad metody, omówienie praktycznego studium przypadku oraz wprowadzenie do pokrewnych modeli da ci narzędzia potrzebne do dostosowania podejścia do twojej sytuacji.

Analiza SWOT