Bilgisayar & Bilgi Teknolojisi Öğrenimi

ebook 1. Kitap

By Professor Wilfred

cover image of Bilgisayar & Bilgi Teknolojisi Öğrenimi

Sign up to save your library

With an OverDrive account, you can save your favorite libraries for at-a-glance information about availability. Find out more about OverDrive accounts.

   Not today
Libby_app_icon.svg

Find this title in Libby, the library reading app by OverDrive.

app-store-button-en.svg play-store-badge-en.svg
LibbyDevices.png

Search for a digital library with this title

Title found at these libraries:

Loading...
1. Kitap'ta çocuklara farklı renklerde boyama; çizim ve iz sürme; sayma ve numaralandırma, farklı hafıza eşleştirme aktiviteleri; boşlukları doldurma; eşleştirme ve çok daha fazlası gibi eğlenceli şeyler aracılığıyla bilgisayar ve Bilgi Teknolojisi bileşenleri öğretilmektedir. 1. Kitabın içindeki 3 Alıştırma Kitabında ele alınan öğelerden bazıları Fare, Klavye, Dizüstü Bilgisayar, CD, Monitör, Fotoğraf Makinesi, Kol Saati, Radyo, Mikrofon, Yazıcı, Hoparlör, Tarayıcı, Projektör, Saat, Monitör, iPod, Oyun Kolu, Bilgisayar Seti, Video Kamera, Bilgisayar Kasası, Masa Telefonu, Cep Telefonu, Evrensel Güç Kaynağı (UPS), Disket, Flash Disk, Sabit Disk, DVD, Play Station, Baş üstü Kulaklıklar, Normal Kulaklıklar, iPhone vb. 1. Kitap; 3, 4 & 5 yaş grubu öğrenciler tarafından kullanılması için tasarlanmıştır ve bir öğrencinin farklı Bilgisayar ve BT parçalarını tanımlamasını, adlandırmasını, saymasını, renklendirmesini ve gölgelendirmesine imkân tanımaktadır.
Hepimiz Elektronik bir Çağda yaşıyoruz. Çeşitli elektronik eşyalar artık günlük hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldi. TV gibi eşyalar çoğunlukla eğlence için kullanılırken, bilgisayar insanın kendi işyerinde onun yakın arkadaşı haline gelmiştir. Muhtemelen bilgisayarın bize yardım edemeyeceği çok az iş vardır. Araştırma sonuçları, çok sayıda insanın bilgisayar teknolojisi kavramlarını kavramada karşılaştıkları zorlukların, bu kavramların hayatlarının erken dönemlerinde keşfetmemelerinden kaynaklandığını göstermektedir.Daha ileri araştırmalar, genç öğrencilere bilgisayar dersleri veren okulların çoğunun takip edilmesi gereken yeterli düzeyde öğretim materyali ve müfredattan yoksun olduğunu göstermektedir."Bilgisayar ve BT Öğrenimi" başlıklı bu kitap serisi, çocuklara ve yetişkinlere "Bilgisayarlar ve Bilgi Teknolojileri" hakkında en son bilgileri sağlamak ve değer katmak amacıyla odaklanmıştır. Hem çocuklar hem de yetişkinler için BT ile ilgili yeterlilikleri artırmayı amaçlamaktadırlar.Bu kitaplar, bir konu hakkında bir kişinin iyice bilgi sahibi olmasına yardımcı olan Bilgisayarlar ve çeşitli uygulamaları hakkında tamamen resimli bilgiler sunmaktadır. Bu kitap serisi, temel Bilgisayar uygulamaları, Özellikleri, Bilgisayar Donanımı ve Yazılımı, Kelime İşleme, Tablolar, Veri tabanları ve Sunumlar vb. hakkında bilgiler içermektedir. Ayrıca İnternet, İnternette Sörf Yapma, E-postalar, Web Siteleri, Bilgisayar Ağları, E-Ticaret, Onarım ve Bakım vb. hakkında genel bir bilgi sağlamaktadır.Bu kitaplar, bilgisayar bulunmayan kırsal kesimlerde bile kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır.Teknolojideki sürekli gelişmeler ile birlikte çocukların (3 yaş kadar erken bir zamanda) dijital çağımız için gerekli bilgi ve kavrayışla donatılması zorunluluk haline gelmiştir.Her ailenin, öğrencinin, anne-babanın, okulun veya öğretmenin bu Alıştırma Kitaplarının nüshalarından edinmesi gerekir.Her kitapta 3 Alıştırma Kitabı vardır ve her alıştırma kitabında da yazdırılabilen ve aşamalı olarak kendi başlarına öğrenmeleri için öğrencilere verilebilen bir dizi alıştırma sayfası bulunmaktadır. Bunlar şu şekildedir: 1. Kitap'ta (Alıştırma Kitabı 1) 83 Alıştırma Sayfası vardır1. Kitap'ta (Alıştırma Kitabı 2) 79 Alıştırma Sayfası vardır 1. Kitap'ta (Alıştırma Kitabı 3) 64 Alıştırma Sayfası vardır 2. Kitap'ta (Alıştırma Kitabı 1) 58 Alıştırma Sayfası vardır 2. Kitap'ta (Alıştırma Kitabı 2) 66 Alıştırma Sayfası vardır 2. Kitap'ta (Alıştırma Kitabı 3) 63 Alıştırma Sayfası vardır3. Kitap'ta (Alıştırma Kitabı 1) 54 Alıştırma Sayfası vardır3. Kitap'ta (Alıştırma Kitabı 2) 66 Alıştırma Sayfası vardır3. Kitap'ta (Alıştırma Kitabı 3) 57 Alıştırma Sayfası vardır4. Kitap'ta (Alıştırma Kitabı 1) 50 Alıştırma Sayfası vardır4. Kitap'ta (Alıştırma Kitabı 2) 50...
Bilgisayar & Bilgi Teknolojisi Öğrenimi