Kvantpõimumine ja kollektiivne alateadvus. Universumi füüsika ja metafüüsika. Uued tõlgendused.

ebook

By Aleksei Barrit

cover image of Kvantpõimumine ja kollektiivne alateadvus. Universumi füüsika ja metafüüsika. Uued tõlgendused.

Sign up to save your library

With an OverDrive account, you can save your favorite libraries for at-a-glance information about availability. Find out more about OverDrive accounts.

   Not today
Libby_app_icon.svg

Find this title in Libby, the library reading app by OverDrive.

app-store-button-en.svg play-store-badge-en.svg
LibbyApponDevice.png

Search for a digital library with this title

Title found at these libraries:

Loading...

Eesti keel. Lk 70. Sisaldab pilte.

Carl Jung ja Wolfgang Pauli töötasid vastavalt vaimu ja füüsika valdkonnas. Neid kahte sektorit peetakse üksteisega absoluutselt kokkusobimatuks. Tegelikult eitab teaduslik materialism mis tahes psüühilise komponendi olemasolu teadaolevas universumis.

Hoolimata tohutust distsipliini vahelisest kaugusest, lõid kaks teadlast üle kahekümne aasta kestnud koostöö. Sel perioodil ei lakanud nad kunagi otsimast "ühendavat elementi", mis oleks võimeline teaduslikult ühendama psüühilist mõõdet mateeriaga.

Kahjuks ei õnnestunud neil kahel teadlasel seda teooriat elu jooksul lõpule viia.

Need kaks olid aga universumi uue teadusliku tõlgenduse prohvetid. Tegelikult on kvantfüüsika valdkonna teadmiste areng ja eriti selliste nähtuste nagu kvantpõimitus eksperimentaalsed kinnitused muutnud nende teooriad aktuaalseks. Täna kerkib tugevalt esile idee universumist, mis ei ole jaotatud "materiaalseteks objektideks". Universum ei ole jagatud mitmeks osaks, vaid see koosneb ühest reaalsusest, mis koosneb vaimust ja mateeriast.

See on reaalsus, mida C. Jung ja W. Pauli nimetasid "Unus munduseks".

Võime kinnitada, et tänapäeval annavad teaduslikud uuendused nende teadustööle aadli ja projitseerivad neid veelgi julgemate tõlgenduste poole, kui nad ise olid ette kujutanud.

Carl Gustav Jung oli Šveitsi psühholoog ja psühhoterapeut, tuntud kollektiivse alateadvuse ja sündmuste sünkroonsuse teooriate poolest. Wolfgang Pauli on üks kvantfüüsika isasid. Wolfgangi kohta. Pauli kohta võime öelda, et 1945. aastal sai ta Nobeli preemia kvantmehaanika aluspõhimõtete uurimise eest, mida nimetatakse Pauli tõrjutuse põhimõtteks.

Kvantpõimumine ja kollektiivne alateadvus. Universumi füüsika ja metafüüsika. Uued tõlgendused.