Kvantinis susipynimas ir kolektyvinė pasąmonė. Visatos fizika ir metafizika. Naujos interpretacijos

ebook

By Linas Sabonis

cover image of Kvantinis susipynimas ir kolektyvinė pasąmonė. Visatos fizika ir metafizika. Naujos interpretacijos

Sign up to save your library

With an OverDrive account, you can save your favorite libraries for at-a-glance information about availability. Find out more about OverDrive accounts.

   Not today

Find this title in Libby, the library reading app by OverDrive.

Download Libby on the App Store Download Libby on Google Play

Search for a digital library with this title

Title found at these libraries:

Library Name Distance
Loading...

Lietuvių kalba. 70 psl. Yra paveikslų / iliustracijų.

Carl Jungas ir Wolfgangas Pauli dirbo atitinkamai psichikos srityje ir materijos fizikos srityje. Šie du sektoriai laikomi absoliučiai nesuderinamais. Tiesą sakant, mokslinis materializmas neigia bet kokio psichinio komponento egzistavimą žinomoje visatoje.

Nepaisant didžiulio atstumo tarp savo disciplinų, abu mokslininkai užmezgė daugiau nei dvidešimt metų trukusį bendradarbiavimą. Tuo laikotarpiu jie niekada nenustojo ieškoti „vienijančio elemento", galinčio moksliniu lygmeniu suderinti psichinės dimensijos teorijas su materialiosios dimensijos teorijomis.

Deja, jiems nepavyko užbaigti šios teorijos per savo gyvenimą.

Tačiau jie buvo naujos mokslinės visatos interpretacijos pranašai. Tiesą sakant, žinių evoliucija kvantinės fizikos srityje ir ypač eksperimentiniai reiškinių, tokių kaip kvantinis susipynimas, patvirtinimai padarė jų teorijas aktualias. Šiandien labai iškyla visatos, kuri nėra padalyta į „materialius objektus", idėja. Visata nėra padalinta, bet susideda iš vienos tikrovės, sudarytos iš dvasios ir materijos. Tai yra realybė, kurią C. Jungas ir W. Pauli pavadino „Unus mundus". Materija ir psichika turi vienodą orumą ir kartu prisideda prie visatos egzistavimo.

„Cenacolo" yra žinių ir studijų vieta. Manome, kad tai yra tinkamiausia aplinka tęsti darbą ten, kur Carl Jungas ir Wolfgangas Pauli paliko.

Galime patvirtinti, kad šiandien mokslo aktualumas auklėja jų tyrimus ir projektuoja juos dar drąsesnių interpretacijų link, nei jie patys įsivaizdavo.

Carlas Gustavas Jungas buvo šveicarų psichologas ir psichoterapeutas, gerai žinomas dėl savo teorijų apie kolektyvinę pasąmonę ir įvykių sinchroniškumą. Wolfgangas Pauli yra vienas iš kvantinės fizikos tėvų. Apie W. Pauli galime pasakyti, kad 1945 m. Jis gavo Nobelio premiją už studijas, susijusias su pagrindiniu kvantinės mechanikos principu, žinomu kaip „Pauli išstūmimo principas".

Kvantinis susipynimas ir kolektyvinė pasąmonė. Visatos fizika ir metafizika. Naujos interpretacijos