cover image of Latimeria

Latimeria

by Norbert Zett

ebook

Sign up to save your library

With an OverDrive account, you can save your favorite libraries for at-a-glance information about availability. Find out more about OverDrive accounts.

   Not today

Subjects

W ciemnym lesie zły bożek budzi się do życia i jest głodny... zemsty. Nie spocznie, dopóki nie wytępi rodzaju ludzkiego ze swojej wyspy. Nawet, jeśli miałoby to zająć tysiąc lat.
Latimeria to krótka saga starożytnej wyspy, która zmienia się wraz jej niecodziennymi mieszkańcami. Opowieści, inspirowane takimi dziełami jak Opowieści z Ziemiomorza Ursuli K. Le Guin czy Smok Antona Straszimirowa, przenoszą do świata, gdzie baśń miesza się z horrorem, a magia z techniką. Wraz z królewną Słodką, czarownikiem Czarcikęsem, młodym skarbnikiem Miasta Pychy i innymi bohaterami wyruszysz w podróż, która zmieni bieg historii.
Choć bohaterowie Latimerii parają się magią lub żyją z nią w zgodzie, probelmy, przed którymi stają, są bardzo ludzkie. Głownym motywem jest, oczywiście, walka dobra ze złem, lecz żadna z występujących postaci nie pozostaje czarna lub biała. Na swych kontach mają złe i dobre uczynki, są zranieni lub otoczeni zbytnią opieką. Zmierzyć się muszą z przeciwnościami, na które nie są gotowi. W opowiadaniach znaleźć można problemy utraty bliskich, dorastania, nierówności społęcznych czy narzuconego heroizmu.

Publication Details

Publisher:
self-publishing
Publication Date:
2019

Format

  • OverDrive Read
  • Adobe PDF eBook 2.7 MB
  • Adobe EPUB eBook 1.2 MB
  • Open PDF eBook 2.7 MB
  • Open EPUB eBook 1.2 MB
Latimeria
Copy and paste the code into your website.
New here? Learn how to read digital books for free