
Sign up to save your library
With an OverDrive account, you can save your favorite libraries for at-a-glance information about availability. Find out more about OverDrive accounts.
Find this title in Libby, the library reading app by OverDrive.

Search for a digital library with this title
Title found at these libraries:
Library Name | Distance |
---|---|
Loading... |
Strażnik, który bije bez pozostawiania śladów. Oszust, którego policja wrobiła w morderstwo. Opuszczony nastolatek, włóczęga, kapuś...Do niedawna najważniejszy więzień Rosji opisuje ukryty świat brutalności i korupcji, w którym jednak człowieczeństwo wciąż zwycięża przemoc i zbrodnię.„Portrety..." to książka o rosyjskich łagrach, więzieniach i samej Rosji, która jest więzieniem. Michaił Chodorkowski opisuje rzeczywistość, jaka była jego udziałem przez 10 lat. „Czasami wydarzenia w więzieniu zdają się być doprowadzonym do absurdu odbiciem naszego codziennego życia «za murem».Boimy się bronić swoich praw, adaptujemy się, kryjemy za maską uległości. Czy ta obronna maska nie staje się jednak w końcu naszą twarzą? Czy stopniowo nie zamieniamy się w milczących i bezwolnych niewolników, gotowych na popełnienie każdej nikczemności na rozkaz «z góry»?".
Michaił Chodorkowski „Historia Michaiła Chodorkowskiego to uniwersalna opowieść o człowieku, który zmienia się na lepsze. Człowieku, który pozostaje wierny swoim wartościom za cenę utraty własnego majątku i wolności. Człowieku, który przywykł do opływania w luksusy, a potem w więziennej celi odnalazł sens życia. Sens zawarty w takich wartościach jak prawda, wolność, prawa jednostki i demokracja. Ten człowiek uparcie wierzy, że jego ojczyzna, Rosja, może zerwać z wielowiekową tradycją rządów autorytarnych, odmienić bieg historii i dołączyć do rodziny krajów demokratycznych, opartych na wolności, poszanowaniu prawa i swobód obywatelskich".
Jan Krzysztof Bielecki