cover image of Zjawa

Zjawa

by Michael Punke Author · Przemysław Hejmej Translator

audiobook

Sign up to save your library

With an OverDrive account, you can save your favorite libraries for at-a-glance information about availability. Find out more about OverDrive accounts.

   Not today

Subjects

Na podstawie powieści powstał znakomity film z Leonardo Di Caprio w roli głownej!

W roku 1823 trzydziestosześcioletni Hugh Glass zaciąga się do oddziału  formowanego przez Kompanię Futrzarską Gór Skalistych, który wyrusza na  niebezpieczną wyprawę przez dziewicze, niezbadane terytoria. Pewnego dnia zostaje straszliwie poturbowany przez niedźwiedzia grizzly i oddany pod opiekę dwóch ludzi z oddziału– Johna Fitzgeralda, bezwzględnego najemnika oraz młodego Jima Bridgera, przyszłego „Króla ludzi gór". Gdy do ich obozowiska zbliżają się Indianie, Fitzgerald i Bridger pozostawiają Glassa na pastwę losu. Co gorsza, zabierają rannemu broń i całe wyposażenie—wszystko to, co dawałoby mu jakąś szansę na samodzielne przeżycie. Opuszczony, bezbronny i wściekły, Glass składa samemu sobie obietnicę, że przetrwa. I że dokona zemsty.

„Fascynująca opowieść o heroizmie i obsesyjnym pragnieniu wymierzenia kary".

– Publishers Weekly

„Zjawa to jedna z najbardziej poruszających, surowych i fascynujących opowieści o samotnej wędrówce, jakie kiedykolwiek czytałem". 

– Akiva Goldman, scenarzysta filmu Piękny umysł, zdobywca Oscara

Publication Details

Publisher:
Sonia Draga
Edition:
Unabridged
Publication Date:
2016

Format

  • OverDrive MP3 Audiobook 255.1 MB
  • OverDrive Listen 255.1 MB
Zjawa
Copy and paste the code into your website.
New here? Learn how to read digital books for free