Meet Libby. Learn more here
We want your feedback!
Click here
Cover Image

Cüneyt'in Öyküsü

by Murat Yildirimoglu

ebook

Sign up to save your library

With an OverDrive account, you can save your favorite libraries for at-a-glance information about availability. Find out more about OverDrive accounts.

   Not today
Yıldırım Beyazıt'ın ölümünden sonra, oğulları birbirine düşer. Osmanlı tarihçileri bu dönemi Fetret Devri (Ara Dönem) olarak anar. Oğullar birbirleriyle savaşırken Anadolu'nun basit insanları, beyleri bir o yana, bir bu yana savrulur durur. Sonunda 1. Mehmet ya da Mehmet Çelebi ya da Çelebi Mehmet olarak anılan oğlu galip gelir. Cüneyt bu dönemde yaşamıştır. Önemli bir memurun, İzmir valisinin oğludur. Kendisinin de Osman oğullarından geri kalmadığı düşüncesiyle beylik kurar, Beyazıt'ın oğullarıyla, Bizansla, Anadolu'daki diğer beylerle ittifaklar kurar. Ama ittifaklarına sadık bir adama değildir. Zora düştüğünde müttefiklerini yarı yolda bırakıp karşı tarafa geçmekten çekinmez. Bu haliyle, dava ortaklarına da büyük zararlar verir. Kendisinin sonu da parlak olmaz. İttifakların ve sadakatin önemli olduğu bir devirde ikisini önemsemediği için tarih sahnesinden feci şekilde silinir gider. Bu kitap onun hikayesini kısaca anlatırken geri planda da Osmanlı Devleti hakkında bilgiler verir.

Publication Details

Publisher:
Murat Yildirimoglu
Imprint:
Smashwords Edition
Publication Date:
2013

Format

  • OverDrive Read
  • Adobe EPUB eBook 129.1 KB

Murat Yildirimoglu (Author)

1964 yılında doğdum. 1988 yılında ODTÜ Elektrik/Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun oldum. Mezuniyet sonrasındaki ilk iki yıldan sonra sürekli olarak bilgisayar alanında çalıştım. Bilgisayar alanında 7 kitabım var. Bir tanesi ("TCP/IP") 11. b...

More about Murat Yildirimoglu
Cüneyt'in Öyküsü
Copy and paste the code into your website.