Zosia, Muchomor i Srebrna Pajęczyna

ebook

By Marta Juza Jakubowska

cover image of Zosia, Muchomor i Srebrna Pajęczyna

Sign up to save your library

With an OverDrive account, you can save your favorite libraries for at-a-glance information about availability. Find out more about OverDrive accounts.

   Not today

Search for a digital library with this title

Title found at these libraries:

Loading...

Zosia, Muchomor i Srebrna Pajęczyna
Dlaczego Muchomor z prześlicznym, czerwonym w białe groszki płaszczykiem uparcie wędruje z Zosią, Pszczołą, Mrówką i Motylem? Przecież wszyscy uważają, że jest tylko przeszkodą w ich trudnej i dalekiej wędrówce. Przecież wszyscy mu dokuczają.

„– Nigdy nie widziałam bardziej bezmyślnego stworzenia!
Muchomor schylił kapelusz – jego oczy były przestraszone i takie smutne.
– Jest pan wstrętnym, trującym, zbędnym grzybem! – Pszczoła była w prawdziwym szale i nie pozwoliła mu powiedzieć słowa. – Takie stworzenia przynoszą wszystkim tylko kłopoty!"

„Przecież musi być jakiś powód, pomyślała dziewczynka. Zmarszczyła czoło i wtedy, nie wiedzieć czemu, przypomniała sobie zalaną atramentem stronę w Kronice rodu Wielkiego Pająka... . Jaka tajemnica ukryta jest pod słodkim, borówkowym sokiem?"

„Stanęli jak wmurowani, nie wiedząc, co się dzieje. Potem powoli obejrzeli się za siebie. Na Drodze Pełnej Borówek stał Brunatny Niedźwiedź. Był on olbrzymi i na czole miał czarną łatkę. Mogłabym wam jeszcze opowiedzieć dużo rzeczy o Brunatnym Niedźwiedziu, ale najważniejsze jest to, że jego ciężka łapa zawisła właśnie nad Muchomorem."

„– Babci będzie smutno z powodu kwiatów – powiedziała do siebie, zdając sobie nagle sprawę, że wyjazd na obóz przestał być dla niej ważny. – Babci będzie bardzo, bardzo smutno z powodu kwiatów – powtórzyła głośno i jakoś jej samej zrobiło się bardzo, bardzo smutno. Otarła łzę."

„– Mamo... – zapytała Zosia – po co Pan Bóg stworzył pewne istoty, takie wydawałoby się niepotrzebne, może nawet kłopotliwe... na przykład muchomory?
Mama zastanowiła się.
– Naprawdę nie wiem – odpowiedziała po dłuższej chwili. – Wszystko jednak co stworzył Bóg, ma jakiś sens..."

Dla rodziców:
Są książki przeczytane w dzieciństwie, do których zawsze przynajmniej w myślach wracamy w życiu dorosłym. Książki te inspirują nas i kształtują nasz charakter, a po latach czasem wręcz sprawdzamy czy staliśmy się choć trochę podobni do naszych ulubionych bohaterów.
Zosia, Muchomor i Srebrna Pajęczyna to jedna z takich właśnie książek. Podarują ją swojemu dziecku a nauczysz go wrażliwości, przyjaźni, doceniana wartości rodziny i wiele, wiele więcej. Do tego pozwolisz przeżyć mu i sobie jedyną w swoim rodzaju pełną fantazji, słoneczną przygodę.

Zosia, Muchomor i Srebrna Pajęczyna to książka dla wszystkich dla dzieci, młodzieży i dorosłych!

Available to buy

Zosia, Muchomor i Srebrna Pajęczyna