24 katastrofer på Hotell Gyllene Knorren. Minneslucka nr 15

audiobook (Unabridged) I vilken dragspelandet gör rent hus på Gyllene knorren. · Hotell Gyllene Knorren – Julkalender

By Måns Gahrton

cover image of 24 katastrofer på Hotell Gyllene Knorren. Minneslucka nr 15
Audiobook icon Visual indication that the title is an audiobook

Sign up to save your library

With an OverDrive account, you can save your favorite libraries for at-a-glance information about availability. Find out more about OverDrive accounts.

   Not today

Find this title in Libby, the library reading app by OverDrive.

Download Libby on the App Store Download Libby on Google Play

Search for a digital library with this title

Title found at these libraries:

Library Name Distance
Loading...

Avsnitt femton av Måns Gahrton och Johan Unenges julkalender "24 katastrofer på Hotell Gyllene Knorren" – i vilken dragspelandet gör rent hus på Gyllene Knorren.

Familjen Rantanen har varit med om det ena och det andra! Men så är det väl när man äger ett hotell. De 24 katastroferna som inträffat på Hotell Gyllene Knorren har nu samlats i en adventskalender. Bakom varje hotelldörr och bakom varje minneslucka väntar en katastrof som Rantanen helst av allt skulle vilja sopa under mattan för evigt!

Varsågod att glänta på femtonde minnesluckan av familjens mest knäppa och minnesvärda minnesluckor i hela Gyllene Knorrens historia:

Musik och städning, allt ska vara på topp

tycker både Roger och Ritva, hans maka

Ingen av dem är bra på att säja stopp

utom när de ropar flydda gäster tillbaka

Imorgon i del sexton bakar Ingo chokladbollar, för sista gången på länge...

24 katastrofer på Hotell Gyllene Knorren. Minneslucka nr 15