Троянські коні телереклами

ebook мовні маніпуляції

By Helen Karpenko

cover image of Троянські коні телереклами

Sign up to save your library

With an OverDrive account, you can save your favorite libraries for at-a-glance information about availability. Find out more about OverDrive accounts.

   Not today
Libby_app_icon.svg

Find this title in Libby, the library reading app by OverDrive.

app-store-button-en.svg play-store-badge-en.svg
LibbyDevices.png

Search for a digital library with this title

Title found at these libraries:

Loading...

Телебачення у сучасному суспільстві відіграє величезну роль. Воно виступає у ролі герменевта дійсності. Мільйони людей по всьому світу дізнаються про світ через посередництво телебачення. Його особливість полягає у наочності: воно може не лише коментувати, а й показувати події. Але саме текст, а не відео, виявляється ключовим у тонкому мистецтві телепереконання.
Споживачами рекламного продукту є практично кожний з нас. Тому важливість і глибину рекламних впливів на сучасну людину важко переоцінити. Реклама не лише "продає" товар, а й творить образ сучасності.
Мова телебачення особлива. Адже потрібно не лише назвати події "своїми іменами", а й підштовхнути аудиторію до емоційного, чорно-білого сприйняття дійсності. Поряд з інформативною функцією мова телебачення виконує функцію ідеологічну, що споріднює її з оруеллівською "новомовою" (newspeak).
В центрі цієї роботи – вербальна складова телевізійної реклами. Точніше, її аналіз з лінгвостилістичного та психологічного боків. Такий аналіз дає нам змогу виділити основні особливості людського сприйняття візуального і вербального текстів телереклами та спробувати пояснити деякі механізми рекламного переконання.
Це дослідження зроблене на стику лінгвістики, психології, рекламного маркетингу та маніпуляції свідомістю із залученням висновків фахівців з психолінгвістики, гіпнозу, нейролінгвістичного програмування та філософії.
З огляду на всеохопність та високий рівень переконливості сучасної телереклами, дана робота може бути актуальною як для тих, хто творить рекламу, так і для тих, хто дивиться її.
Психологія сприйняття аудиторією окремих слів та вербальних конструкцій, використання трансових і гіпнотичних методик у телерекламі та методи створення переконливих текстів будуть цікавими фахівцям з реклами та маркетологам.
Лінгвістів може зацікавити підхід до телевізійної реклами із суто вербального боку та розпізнання сугестивних рис у багатьох популярних слоганах.
Ширшому ж колу читачів буде важливо усвідомити, які саме прийоми кожного дня відпрацьовують на них рекламісти та як зуміти у сучасній телерекламі "відділити інформацію від полови" – тобто бути не лише свідомим читачем, а й свідомим телеглядачем.

Троянські коні телереклами