We want your feedback!
Click here
cover image of Peygamberleri Örnek Alalım

Peygamberleri Örnek Alalım

by Küresel Üniversite

ebook

Sign up to save your library

With an OverDrive account, you can save your favorite libraries for at-a-glance information about availability. Find out more about OverDrive accounts.

   Not today
İbrahim Peygamber öz oğlunu kurban olarak sunmaya hazırlıklar yaptı. Musa Peygamber bir kâtil idi. Davut Peygamber zina yaptı. Peki, bu adamların hayatları Tanrı'nın Sözü olan Kutsal Kitap'ın takdirini nasıl kazandılar? Biz de onları nasıl örnek alabiliriz? Onları Tanrı'nın beğenisine tavsiye eden şey neydi? Bu yıl, okuyacağınız en değerli kitap Peygamberleri Örnek Alalım olabilir.The Prophet Abraham made preparations to offer his only son as a sacrifice. The Prophet Moses was a murderer. The Prophet David committed adultery. So how did the lives of these men win the approval of the Bible, the Word of God? And how can we take them as our example? What was it that recommended them to the approval of God? This year, the most valuable book you'll read may be "Let's Take the Prophets as our Example." (Previous English title: We Hear From the Prophets)

Publication Details

Publisher:
Küresel Üniversite
Imprint:
Smashwords Edition
Publication Date:
2016

Format

  • OverDrive Read 184.1 KB
  • Adobe EPUB eBook 184.1 KB

Küresel Üniversite (Author)

Küresel Üniversite, Pentikostcu geleneğinde kurulmuş, en yüksek akademik seviyelerde ruhsatlandırılmiş ve kâr amacı gütmeyen bir Hıristiyan üniversitedir. Amacımız, küresel bir çapta eğitim ve müjdeleme faaliyetleri aracılığıyla İsa Mesih'in krall...

More about Küresel Üniversite
Peygamberleri Örnek Alalım
Copy and paste the code into your website.