cover image of Propozycja modyfikacji chrześcijańskiej koncepcji antropologicznej z perspektywy neurologii oraz cybernetyki

Propozycja modyfikacji chrześcijańskiej koncepcji antropologicznej z perspektywy neurologii oraz cybernetyki

by Piotr Karocki

ebook

Sign up to save your library

With an OverDrive account, you can save your favorite libraries for at-a-glance information about availability. Find out more about OverDrive accounts.

   Not today
Pierwszy rozdział omawia skrótowo wybrane koncepcje antymonizmu człowieka (czyli koncepcje dualistyczne, tripletyczne itd.) tak tworzone przez filozofów w czasach antycznych, jak i, bardziej współcześnie, przez psychologów.Rozdział drugi omawia koncepcję człowieka wyprowadzoną z cybernetyki, wynikającą z przyjęcia założenia, że człowiek jest systemem autonomicznym. Jest to dość szerokie omówienie tej koncepcji, gdyż jest ona praktycznie nieznana ani w świecie filozofii ani w świecie psychologii.Trzeci rozdział referuje kształtowanie się chrześcijańskiej koncepcji człowieka, poczynając od antropologii biblijnej.Rozdział czwartym bardzo skrótowo traktuje dwie kolejne dziedziny – separację duszy i ciała w przeżyciach mistycznych oraz, dla kontrastu, mocne ich powiązanie znane z neurologii.Następnie, w piątym rozdziale, zestawiono ze sobą zaprezentowane wcześniej koncepcje, wskazując że często są one tożsame; jednak koncepcja cybernetyczna, wychodząc z science, czyli nauk ścisłych, po prostu jest opisana bardziej precyzyjnym językiem. Podjęto także próbę zarysowania ujednoliconej koncepcji, uwzględniającej wszystkie wcześniej podane.

Publication Details

Publisher:
Piotr Karocki
Imprint:
Smashwords Edition
Publication Date:
2016

Format

  • OverDrive Read 842.6 KB
  • Adobe EPUB eBook 842.6 KB
Propozycja modyfikacji chrześcijańskiej koncepcji antropologicznej z perspektywy neurologii oraz cybernetyki
Copy and paste the code into your website.
New here? Learn how to read digital books for free