We want your feedback!
Click here
cover image of Isa Mesih Kimdir?

Isa Mesih Kimdir?

by Küresel Üniversite

ebook

Sign up to save your library

With an OverDrive account, you can save your favorite libraries for at-a-glance information about availability. Find out more about OverDrive accounts.

   Not today
İsa Mesih yaklaşık 2000 yıl önce dünyaya geldi. Günümüzde insanlar, İsa Mesih'ten, tarih boyunca olduğundan çok daha fazla söz ediyorlar. Milyonlarca kişi O'nun izleyicisi olduğunu iddia ediyor. Neden? Dininiz ne olursa olsun, İsa'nın yaşamı, öğretileri ve iddiaları hakkında bir şeyler bilmeyi kendinize borçlusunuz.Jesus Christ was born some 2,000 years ago. Today, more people than ever before in the history of the world are talking about Jesus Christ. Millions claim to be His followers. Why? Whatever your religion may be, you owe it to yourself to know something about Jesus—His life, His teachings, and His claims.

Publication Details

Publisher:
Küresel Üniversite
Imprint:
Smashwords Edition
Publication Date:
2015

Format

  • OverDrive Read 237.8 KB
  • Adobe EPUB eBook 250.9 KB

Küresel Üniversite (Author)

Küresel Üniversite, Pentikostcu geleneğinde kurulmuş, en yüksek akademik seviyelerde ruhsatlandırılmiş ve kâr amacı gütmeyen bir Hıristiyan üniversitedir. Amacımız, küresel bir çapta eğitim ve müjdeleme faaliyetleri aracılığıyla İsa Mesih'in krall...

More about Küresel Üniversite
Isa Mesih Kimdir?
Copy and paste the code into your website.