Meet Libby. Learn more here
We want your feedback!
Click here
Cover Image

Nasıl Sunucu Olamadım? "Yoksa Oldum mu?"

by Ozlem Menemencioglu Bogahan

ebook

Sign up to save your library

With an OverDrive account, you can save your favorite libraries for at-a-glance information about availability. Find out more about OverDrive accounts.

   Not today
Neden bilmiyorum, birden sunuculuğa merak sardım. Bu uğurda, ailemden ayrı yaşadım, kurslara gittim, görüşmeden görüşmeye koştum, hatta birçok başka iş tekliflerini reddettim.Tüm yaşananlar gerçektir. Şahısların gerçek isimlerini kullanmadım (Eşim'inki dışında) ve kurumların adını da tabii ki yazmadım. Bu edebi bir metin değil. Öyle tasvirler, süslü laflar beklemeyin.Bu kitap, paylaşma isteğimin bir sonucu. Kalbimin sesini dinledim diyelim. Tüm bunları yaşarken de yazarken de büyük keyif aldım. (haliyle yaşarken arada farklı duygular hissettim!) Bazı ayrıntılar kafamda nasıl bu kadar canlı ben bile şaşırdım.Umarım siz de keyifle okursunuz.Bir de fikrinizi benimle paylaşır mısınız?Ben sunucu olmuş muyum? :)SevgilerKim mezuniyet gecesinin sabahı, balo kıyafetini çıkarıp, yanında annesini, dayısını da sürükleyerek otobüse atlar ve İstanbul'a gider. Hep böyle sabırsızım işte. Aklıma koyduğumu yapmam lazım. Evet sonucu bana zarar verebilir ama illa o riski alacağım ve olmadığını, olamayacağını kendim göreceğim, ki olmadı diyebilirim. ArtıkÜniversite bittikten sonra kimi arkadaşım, ailesinin yanına tatil yapmaya gitti. Bir grup beraber tatile çıktı. Bir grup biraz daha kalıp Ankara'nın tadını çıkarmak istedi. Sanırım mezuniyetinden üç hafta sonra çalışmaya başlayan bir ben vardım.Mezuniyet gecemizde sabaha kadar dans edip eğlendik. Sabahın ilk ışıklarıyla eve girdim. Uyumadım. Çünkü dokuzda binmemiz gereken bir otobüsümüz vardı. Annem ve dayım İstanbul yolculuğunda bana eşlik etmek için bir gün önce Adana'dan gelmişlerdi. O gün dinlenip, ertesi gün yola çıksak ne olur dedilerse de, ben vakit kaybetmek istemediğim için hemen gitmekte ısrar ettim.İstanbul'a gitmeden önce bandı hızla geriye saralım.Bu yolculuğun temelleri üç yıl önce atılmıştı.

Publication Details

Publisher:
Ozlem Menemencioglu Bogahan
Imprint:
Smashwords Edition
Publication Date:
2015

Format

  • OverDrive Read
  • Adobe EPUB eBook 488.5 KB

Ozlem Menemencioglu Bogahan (Author)

1995 yılında üniversiteye girdiğimde, İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünü çok da bilinçli seçmemiştim aslında. Başarılı, zeki olarak tanımlanan bir öğrenciydim. Kendi kendime düşündüm; 'Çalışmadan bu sınavda nasıl başarılı olurum?' En iyi olduğum a...

More about Ozlem Menemencioglu Bogahan
Nasıl Sunucu Olamadım? "Yoksa Oldum mu?"
Copy and paste the code into your website.