Hizli ve Yavas Düsünme

audiobook (Unabridged)

By Daniel Kahneman

cover image of Hizli ve Yavas Düsünme
Audiobook icon Visual indication that the title is an audiobook

Sign up to save your library

With an OverDrive account, you can save your favorite libraries for at-a-glance information about availability. Find out more about OverDrive accounts.

   Not today
Libby_app_icon.svg

Find this title in Libby, the library reading app by OverDrive.

app-store-button-en.svg play-store-badge-en.svg
LibbyDevices.png

Search for a digital library with this title

Title found at these libraries:

Loading...
New York Times çok satan!
2.6 milyondan fazla kopya satildi!
Her gün devasa bir bilgi akisiyla karsi karsiyayiz: televizyon, internet, medya. Günümüzde bilgi, insanlari manipüle etmenin ana araçlarindan biridir. Çok sayida istatistik ve görüs arasinda gerçegi kurgudan ayirt edebilmek için elestirel düsünmeyi gelistirmeliyiz. Ancak, mantikli düsündügümüzü sandigimizda bile kendi zihnimizin bizi siklikla yaniltigini biliyor musunuz?
Nobel Ekonomi Ödülüne layik görülen dünyaca ünlü psikolog Daniel Kahneman, Hizli ve Yavas Düsünme kitabinda sezgilerimize çok fazla güvenerek neden siklikla ayni yanlis seçimleri yaptigimizdan veya mantiksiz davrandigimizdan bahsediyor. Psikolog, arastirma ve istatistiksel deneyleri kullanarak dogru seçimler yapmaya çalisirken neden tuzaklara düstügümüzü açikliyor.
Hizli ve Yavas Düsünme kitabinin yardimiyla etkili planlama becerilerinizi gelistirebilirsiniz. Zihnimizin nasil isledigini bilerek yanlis kararlardan kaçinabilir ve dogru varsayimlara dayali sonuçlar çikarmayi ögrenebilirsiniz. Kahneman'in faydali tavsiyelerini hem is hem de özel yasaminizda size yardimci olacaktir.
Bu sesli kitabi dinledikten sonra sunlari ögreneceksiniz:
  • Beynimiz neden tembellik eder ve bu karar verme sürecini nasil etkileyebilir;
  • Sezgilerinize neden çok fazla güvenmemelisiniz;
  • Beynin basitlestirme egilimi bizi nasil yanlis sonuçlara götürebilir;
  • Dogru varsayimda nasil bulunursunuz.
    © 2011, The Daniel Kahneman Amended and Restated Family Trust. © 2020 Varlik Yayinlari. Kitap Osman Deniztekin ve Filiz Nayir Deniztekin tarafindan çevrilmistir. (P) 2022 ABP Yayinevi
  • Hizli ve Yavas Düsünme